Ditari – Shqipëri: Opozita në protestë, kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama

0Në Shqipëri opozita mban protestën e radhës, duke u mbledhur para selisë së qeverisë dhe duke kërkuar dorëheqjen dhe largimin e kryeministrit Edi Rama. Në Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Dimitar Kovaçevski i dorëzon parlamentit listën me emrat e kandidatëve për ministra dhe zëvendës-ministra pas marrëveshjes me Aleancën për Shqiptarët. Shtetet e Bashkuara premtojnë mbi 85 milionë dollarë në ndihma humanitare për Turqinë dhe Sirinë, ndërsa numri i viktimave arrin në mbi 25 mijë.

🔴 Mos humbisni lajmet më të fundit. Shkarkoni aplikacionin e Zërit të Amerikës në telefon.

👉 Për telefonat Apple – https://apps.apple.com/us/app/voa/id6

👉 Për telefonat Android – https://play.google.com/store/apps/de

Zëri i Amerikës, një burim i besueshëm informacioni. Motoja jonë: “Një shtyp i lirë është jetik.”

source

Leave A Reply

Your email address will not be published.